Okuldan Okula Destek

cover

Okuldan Okula Destek

Türkiye’nin farklı  bölgelerindeki okulların ve bu okullardaki öğrencilerin tamamının malesef eşit fırsatlara sahip olmadığını hepimiz biliyoruz. Fırsat eşitsizliğine duyarlı olan öğrencilerimiz, kendilerine göre daha zor şartlarda eğitim gören öğrencilere destek olmak için bir proje geliştirdiler.

İletişime geçtikleri bazı okulların temsilcileri aracılığı okulların ve öğrencilerin belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli kıyafet ve ayakkabı toplandı.Toplanan malzemeler sınıflanarak paketlendi ve adreslerine teslim edilmek üzere gönderildi.

Balkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bu sene Şırnak Uludere Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ile Erzurum Aşkale Ballıtaş köyü İlkokulu öğrencileri’ne destek olmak istediler.

Bu tür Sosyal Sorumluluk Projeleri ile öğrencilerimizin toplumsal iletişiminin güçlenmesini, toplumsal olaylarda sorumluluk duygularının gelişmesini hedefliyoruz ve onları insiyatif almaya teşvik ediyoruz. Gelişmiş bir sosyal sorumluluk bilincine sahip ve bu bilinci hayatının bütününe yaymış bireylere sahip toplumlarda fırsat eşitsizliklerinin giderek azalacağına inanıyoruz.

12